Premium Golf - Rusko - Země nám blízká i vzdálená
Neděle, 24.06. 2018 
A+ R A-
Cialis Pharmacy

Rusko - Země nám blízká i vzdálená

RuskoPřemýšlel jsem, přemýšlel, kam bychom se vypravili tentokrát, a přitom jsem poslouchal rádio. A tam zprávy z Ruska, o Rusku, proti Rusku, pro Rusko…

 

 

Dobře tedy, dáme si golfové Rusko, ať tu škálu zpráv doplníme o něco nového. Bude to určitě zajímavé, mám tam dokonce několik známých a slyšel jsem o tom dost dobrého i toho nedobrého.

Všichni víme, že Rusko je země velká, až převelká (je to největší stát světa!), a že počet golfistů je pravděpodobně malý, a tušíme, že golf je tu záležitostí elitní a luxusní. Ale jak moc, jaký je ten rozdíl skutečně? Nepřehání se to trochu? Zkusil jsem kontaktovat e-mailem své známé v Rusku a poprosil je o informace a fotky, ale mé dopisy zůstaly bez odezvy. Zkusil jsem napsat na různá oficiální místa podle nalezených kontaktů na nejnavštěvovanějším webu www.golf.ru (web se chlubí anglickou verzí, ale je to jen jedna stránka), a opět bez odezvy. Ani head pro na nejvyhlášenějším hřišti Pestovo u Moskvy Stephen Dundas neodpověděl – www.stephendundasgolf.com. Něco se tu tají? Nebo se není čím chlubit?

Musel jsem se tedy spokojit s kusými informacemi od Pepy Čupra – kuchaře a světoběžníka, který v Moskvě hrál, s oficiálními statistikami, s ruskými i světovými weby, s informacemi z průzkumů KPMG, a jak se ukázalo, musel jsem vystačit i se svou téměř zapomenutou azbukou.

Kolik je vlastně v Rusku hřišť?
Podle webu EGA (European Golf Association – www.ega-golf.ch) bylo v Rusku k 1. 1. 2015 jen 28 hřišť a 1341 golfistů. Což tak nějak odpovídá informacím z oficiálního webu, který představuje návštěvníkům celý ruský golfový arzenál – 15 devítek, 15 osmnáctek, 13 simulátorů a 10 minigolfových hřišť, která jsou uváděna na stejném webu – je to golf, ne?, i když jen mini. Ale ani s těmi simulátory a minigolfy to není pro 146 milionů obyvatel nic moc. Na druhé straně ale pokrok tu vidět je. V roce 2010 tam měli jen 17 hřišť a 500 golfistů. Ovšem také je pravda, že v roce 2010 vyhlásila Ruská golfová asociace ambiciózní plán, že v roce 2014 bude v Rusku 100 hřišť a 100.000 golfistů a že to bude jeden z nejrychleji rostoucích golfových trhů na světě.

Rusko02.jpg Rusko03.jpg Rusko04.jpg Rusko05.jpg Rusko06.jpg Rusko07.jpg Rusko08.jpg Rusko09.jpg Rusko10.jpg Rusko11.jpg

Celý článek...

napsal Leoš Kopecký, foto archiv

Sdílet

Partneři 

                             
logo premiersportszlonin   Golfový klub Líšnice    horehledy    slapy     ceska lipa    

logo golfgear     Golf Club Mstětice     Greensgate Golf & Leisure Resort.     logo happygolf     logo lobbytour     logo relmost

Cialis Pharmacy