Premium Golf - Severní Kypr - Jedno hřiště stačí
Neděle, 24.06. 2018 
A+ R A-
Cialis Pharmacy

Severní Kypr - Jedno hřiště stačí

Severni KyprKypr – nejvýchodnější a po Sicílii a Sardinii také třetí největší ostrov ve Středozemním moři. Přibližně 64 km od jihu Turecka. A stejně jako v Turecku i zde můžete být tak trochu v Evropě, ale vlastně i v Asii.

 


Historii má i díky své strategické poloze více než bohatou. V průběhu staletí se zde vystřídali Řekové, Římané, Byzantinci, Féničané, Egypťané, Benátčané, osmanští Turci, Britové.

Když řeknete Kypr, vybaví se zřejmě většině v podstatě evropská země, která se nachází v jižní části ostrova a patří mezi turistické destinace. Místo, kde žijí Řekové, hovoří se řecky. Již přes třicet let ovšem existuje ještě jeden Kypr – ten turecký... Od počátku osmdesátých let je ostrov rozdělený na pravoslavný jih a muslimský sever. Na jihu leží Kyperská republika s úředním jazykem řečtinou, na severu ostrova se nachází mezinárodně neuznaná Severokyperská turecká republika, kde se mluví turecky.

Výše uvedené znamená, že vydáte-li se na svoji golfovou dovolenou na Severní Kypr, pak vás na letiště v Ercanu dopraví pouze turecké aerolinky. Ovšem jestli je někdo v oblasti letecké přepravy k nám golfistům vstříčný, pak Türkish Airlines k nim jednoznačně patří. Nestává se totiž často, abyste narazili na leteckého dopravce, který vaše golfové nádobíčko přepraví zdarma. A za to už to jedno mezipřistání na některém z tureckých letišť stojí… A jestliže kromě řeči čísel dáte i na osobní doporučení, pak přidávám i několikaletou osobní dobrou zkušenost, a to včetně dálkových letů, kdy si musíte užívat pohostinnosti vámi vybraných aerolinek i více než 12 hodin.

Kdy vyrazit?
Teploty moře u pobřeží Kypru přesahují 22 °C obvykle od května do listopadu, což je „koupací sezona“. V létě očekávejte značné vedro, průměrné denní teploty v Nikósii dosahují v červenci a v srpnu 30 °C, u pobřeží je o trochu chladněji. Od června do září je horké a suché léto, prakticky vůbec neprší, zato v zimě (prosinec až únor) se občas vyskytnou srážky intenzivní. Pro plánování vaší nekončící golfové sezony to znamená, že ideálním časem pro návštěvu jsou zde březen-květen a poté září až listopad.

Kypr01.jpg Kypr02.JPG Kypr03.JPG Kypr04.JPG Kypr05.JPG Kypr06.JPG Kypr07.JPG Kypr08.JPG Kypr09.JPG Kypr10.JPG Kypr11.JPG Kypr12.JPG Kypr13.JPG Kypr14.JPG Kypr15.JPG

Celý článek...

napsala & nafotila Ivana Jon Wiesnerová

Sdílet

Partneři 

                             
logo premiersportszlonin   Golfový klub Líšnice    horehledy    slapy     ceska lipa    

logo golfgear     Golf Club Mstětice     Greensgate Golf & Leisure Resort.     logo happygolf     logo lobbytour     logo relmost

Cialis Pharmacy