Premium Golf - Jaroslav Havel: Gentlemanství, respekt..
Neděle, 24.06. 2018 
A+ R A-
Cialis Pharmacy

Jaroslav Havel: Gentlemanství, respekt..

PG_1_2017_Havel_rozhovorJe řídícím partnerem Havel, Holásek & Partners, největší nezávislé advokátní kanceláře ve střední Evropě, kterou spoluzakládal v roce 2001 ve svých 27 letech.


Jak jste se ke golfu dostal a jak dlouho jej hrajete?
Ke golfu jsem se dostal asi před deseti lety, a to spíše náhodou. Měl jsem k němu rezervovaný postoj, ale trávil jsem víkend s přáteli, kteří golf hráli, takže jsem měl možnost buď s nimi jít na driving, nebo se zabavit sám. Zvolil jsem první variantu a velmi rychle si mě tento sport získal. Pracuji kolem 60–70 hodin týdně, takže při mém pracovním vytížení se na hřiště většinou dostanu o víkendu nebo na dovolené. Stále častěji také s golfem spojuji i své pracovní či soukromé cesty po Česku, Slovensku nebo i v zahraničí.

Znamená to, že stále vidíte spojitost mezi golfem a byznysem, nebo je to dnes už přežité klišé?
Vzájemná provázanost byznysu a golfu rozhodně přežitá není. Využívat golf jako nástroj pro rozvoj podnikatelských aktivit není otázka nějaké módní vlny, byznysový efekt je v tomto směru nadčasový a vychází z podstaty tohoto sportu. Potvrzují to i naše golfové aktivity a akce, které spolupořádáme a podporujeme a zájem o ně neustále stoupá.

Jak vám osobně pomohl golf profesně?
Golf má tu obrovskou výhodu, že dokáže zcela nenásilně propojovat zajímavé lidi z různých oborů, někteří by se možná jinak ani nesetkali. Díky golfu jsem poznal celou řadu nesmírně inspirativních a zajímavých lidí. Během herních setkání se mi zároveň podařilo dojednat byznys v řádech stovek milionů korun, ať již pro naši kancelář nebo pro jiné obchodní partnery, tím, že jsem je mezi sebou neformálně na hřišti propojil. Navíc golf je především o technice a taktice a výkonnost není nijak zásadně limitována věkem, takže se mohou neformálně potkat i různé podnikatelské generace. To v jiném sportu možné není.

Celý článek...

Napsali: Lenka Soukupová a Hynek Just, foto Martin Kabát a archiv Jaroslava Havla

Sdílet
ctete online
floowiepublero

Partneři 

                             
logo premiersportszlonin   Golfový klub Líšnice    horehledy    slapy     ceska lipa    

logo golfgear     Golf Club Mstětice     Greensgate Golf & Leisure Resort.     logo happygolf     logo lobbytour     logo relmost

Cialis Pharmacy