Premium Golf - McMurray: Budoucnost golfu je na dětech
Neděle, 24.06. 2018 
A+ R A-
Cialis Pharmacy

McMurray: Budoucnost golfu je na dětech

McMurray01U golfových architektů to většinou bývá tak, že jejich jména nejsou tak známá jako jejich hřiště – v drtivé většině hráči jméno tvůrce ani neznají. Jistě, máme několik výjimek, kdy hřiště nesou jména slavných golfistů anebo jsou tito původně slavní hráči pod projektem alespoň podepsáni.

 

Ross McMurray je autorem projektů mnoha světových hřišť, která byla postavena v uplynulých dvaceti letech. V době, kdy se po světě hřiště stavěla o sto šest. Mezi nimi je několik slavných evropských... To, že poskytl rozhovor ForGolfu, je pro nás samozřejmě velká čest!

Pokud bychom hodnotili úspěch a kvalitu hřiště podle klíče „čím víc se o něm hovoří, tím lepší je”, pak minimálně jedno z Rossových hřišť aspiruje na to nejlepší z Evropy, alespoň od loňského podzimu. Je totiž autorem projektu The Celtic Manor – The Twenty Ten Course, kde se odehrál poslední Ryder cup. Sečteno podtrženo, dosavadní kariéra Rosse McMurrayho je více než zajímavá a bohatá.

Jak to všechno začalo? Kdy jste se začal zajímat o golfovou architekturu a jak dlouho jako golfový architekt působíte?

McMurray02Pokud vím, tak jsem chtěl být golfovým architektem odjakživa. Golf jsem začal hrát asi v deseti letech. Netrvalo dlouho a začal jsem se zajímat o to, jak jsou golfová hřiště navrhována a o strategii jednotlivých jamek. Po dokončení střední školy jsem tedy přirozeně pokračoval ve studiu krajinné architektury. Vybíral jsem si hlavně ty předměty, které mi mohly pomoci v budoucí kariéře golfového architekta. Také jsem měl velké štěstí, když jsem se v pravou chvíli, těsně po dokončení univerzity, dozvěděl o nabídce volného místa v architektonické kanceláři Cotton Pennink.

 

Které hřiště jste projektoval jako první?

Po Jimově odchodu z IMG Design jsem převzal práce na projektu s Bernhardem Langerem poblíž Stuttgartu. Projekt se jmenuje Schloss Nippenburg. V době, kdy jsem projekt přebíral, se blížilo zahájení samotné výstavby. Jelikož ale bylo zapotřebí provést ještě několik zásadních úprav, byl to pro mě křest ohněm. Tento způsob práce mám stále velmi rád. Následovaly projekty se Sandym Lylem v Schloss Wilkendorf Golf Clubu u Berlína a s Bernhardem Langerem španělský projekt Panoramica Golf & CC.

Celý rozhovor...

Sdílet
ctete online
floowiepublero

Partneři 

                             
logo premiersportszlonin   Golfový klub Líšnice    horehledy    slapy     ceska lipa    

logo golfgear     Golf Club Mstětice     Greensgate Golf & Leisure Resort.     logo happygolf     logo lobbytour     logo relmost

Cialis Pharmacy