Sobota, 29.04. 2017 
A+ R A-

Spilková si posteskla, ale bude bojovat

Klára Spilková radost

Klára Spilková, nejlepší česká golfistka, letos nehraje dobře. Ví to, snaží se z chyb poučit a neztrácí hlavu. „Nevyvíjí se to tak, jak bych chtěla, ale pořád ještě není všem dnům konec,“ burcuje především sama sebe. Trochu toho pozitivního myšlení bude potřebovat, čekají ji totiž ještě dva turnaje Ladies European Tour.

 

Čísla Spilkové v letošním ročníku jsou hodně zamlžená – ani jednou se na LET neprobojovala do nejlepší desítky, neprošla sedmi cuty ze třinácti turnajů a jen tak tak se drží na místě, které jí zaručí kartu na příští sezonu.

Podle všeho by si ji měla udržet, protože v redukovaném pořadí, kam se řadí pouze hráčky s minimálně šesti starty, je Spilková na hranici 60. a 70. místa. A jistotu má nejlepší osmdesátka. „Teď je to nejnáročnější období. Někdy musí nastat překážky, aby se člověk posunul dopředu. Cítím, že jsem na dobré cestě,“ přemítá Klára na svém webu.

Jejím letošním nejlepším umístěním je 17. pozice z květnového Buick Championship, naposledy prošla cutem v Číně. „Tam jsem po těžkém začátku turnaje vybojovala pěkné 47. místo a mohla jsem se radovat z toho, že vím na čem dále pracovat. Bohužel, nepovedlo se mi projít cuty v Abu Dhabí ani v Indii. V Indii jsem dobře začala, ale hlavně druhá devítka mě stejně jako mnoho jiných hráček přemohla. Stačila mírně nepřesná rána a přišla těžká výzva nebo ztracený míč,“ vypočítávala, jak se jí (ne)dařilo na asijském turné.

Ve středu na Češku čeká předposlední prověrka v Kataru, kde už se připravuje. Poté se přesune do Dubaje. „Těším se, jde o turnaje ve stejné oblasti. Mám to tam ráda a věřím, že se mi bude dařit a na konec sezony si udělám radost,“ přeje si stejně jako každý český fanoušek. Tak ať to dobře dopadne!

Sdílet
ctete online
floowiepublero

Partneři 

                             
   zlonin   Golfový klub Líšnice    horehledy    slapy    logo relmost    ceska lipa    logo golfgear